Jdi na obsah Jdi na menu
 


Začala I.liga mužů, bez účasti Steppu Praha

16. 1. 2011

 

Slávia Hradec Králové - KVP Přerov 8:9 /po penaltovém rozstřelu/

góly KVP: Přikryl 2, Holibka 2, Jurčík, 1, Otáhal 1, Chromčík 1. Mazánik M.1, Komínek 1

Muži KVP Přerov vstoupili do nového ročníku úspěšně a na úvod si připsali 2 body za výhru 9:8  po penaltovém rozstřelu proti domácí Slávii Hradec Králové. Hostující Přerov začal vlažně a brzy prohrával 1-4. Srovnat na 7:7 se Přerovu podařilo až na konci 3.čtvrtiny. Na úvod závěrečné části se Přerov ujal vedení 8:7, ale Hradec dokázal minutu před koncem využít přesilovou hru a srovnat na konečných 8:8.  V následujícím penaltovém roztřelu se blýskl přerovský gólman Ludvík, který zneškodnil 3 hradecké penalty. Naopak na straně přerovského týmu byli úspěšní Chromčík, Hrabina a rozhodující penaltu proměnil Komínek.

 

Letošní ročník I.ligy se namísto 8 účastníku bude hrát pouze v 6 týmech /Fezko Strakonice, Slávia Praha, Kometa Brno, UP Olomouc, Slávia Hradec Králové a KVP Přerov/. KVS Plzeň se účasti v I.lize vzdala a Stepp Praha se dle níže uvedeného vyjádření také nezúčastní.

Vyjádření Stepp Praha k neúčasti v I.lize

Vzhledem k tomu, že Valná hromada ČSVP a vedení ČSVP  dělají kroky, které jsou zaměřené proti klubu Stepp Praha (protizákonné omezení pro hráče z EU a odmítnutí řešit postup STK pri schvalování nové soupisky Strakonic ve finále play-off 2010), rozhodli jsme se neúčastnit se 1. ligy mužů a Poháru ČSVP v této sezóne. Jsme názoru, že v současné době podmínky pro férové odehrání těctho soutěží neexistují.

Kompletní vyjádření Steppu Praha naleznete na:

http://www.stepp.cz/dokumenty/stepp-stanovisko.pdf

 

I přes tyto změny zůstávají ambice KVP Přerov neměnné a to je je účast ve finálové čtyřcce. Letos se první 4 týmy po základní části utkají formou 4 turnajů o medilové pozice. Po loňském 3.místě má mladý přerovským tým co obhajovat. Starost o vlastní odchovance a zapracování mladých hráčů do mužského týmu je prioritou klubu a právě loňské 3.místo ukázalo, že klub jde správnou cestou. Tým na sobě musí ale ještě hodně pracovat a zejména mladí hráči mají před sebou spousty práce. Mezi favority letošního ročníku patří dlouholetý mistr Fezko Strakonice. Navíc pro letošní sezónu posílený o zkušené hráče Spolchemie Ústí nad Labem. Zamíchat pořadím může i Slávia Hradec Králové, která je posílená o některé hráče Steppu Praha.