Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vodní pólisté jsou vicemistry v lize dorostu

27. 4. 2010

Vodní pólisté jsou vicemistry v lize dorostu

Obrazek

KVP Přerov – Kometa Brno 9:14 (3:1,0:5,3:3,3:5)

Góly: Mazánik M. 5, Fojtík 2, Jurčík 1, Mazánik F.1

Ze tří předchozích zápasů ve finálových turnajích dokázal Přerov vždy vyhrát a i úvod čtvrtého zápasu nasvědčoval čtvrté výhře v řadě. Po první čtvrtině vedl Přerov 3:1. V druhé čtvrtině přišel nepochopitelný výpadek a Kometa sérií pěti gólů otočila na 6:3 a to se ukázalo být pro vývoj zápasu rozhodující. Brno dobře bránilo a dokázalo po zbytek zápasu udržovat náskok a dorostenci KVP nedokázali výsledek otočit.

KVP Přerov – Slávia Praha 7:7 (3:2,0:0,1:2,3:3)

Góly: Mazánik F.3, Holibka 2, Jurčík 1, Gazda1

Slávia i po úvodní prohře s domácím Fezkem Strakonice byla stále ve hře o medaile. Naopak Fezko si výhrou nad Slávii v předstihu zajistilo titul. Pokud chtěl Přerov pomýšlet na druhé místo, tak v tomto utkání nesměl prohrát. V nervózním utkání se oba týmy přetahovali o vedení. Slávia srdnatě bojovala o medailovou naději. V poslední minutě mohli jít oba týmy do vedení, ale výbornými zákroky se blýskli oba brankáři. Konečná remíza udržela Přerov ve hře o druhé místo a pro Slávii zisk bodu znamenal konečné 4.místo.

Fezko Strakonice - KVP Přerov  10:11 (2:4,3:3,2:2,3:2)

Góly: Mazánik M. 3, Fojtík 2, Jurčík 2, Holibka 2, Mazánik F.2

Brno si výhrou 8:4 nad Slávií upevnilo druhou příčku. Pouze výhra se Strakonicemi by zajistila KVP druhé místo v lize, ale Strakonice v domácím bazénu neprohrávají. Od úvodního hvizdu se Přerov pral o vítězství a hlavně proměňoval šance. V 13.minutě vedl hostující tým 6:3, ale Strakonice dotahovaly. V poslední čtvrtině dokázaly snížit na 8:9, ale Přerov po gólech Jurčíka a Fojtíka navýšil své vedení o dva góly na 11:9. V poslední minutě Strakonice snížily na 10:11, ale více už nestihly a Přerov si těsnou výhrou zajistil konečné druhé místo.

Sezóna pro některé dorostence neskončila a čeká je ještě play-off v I.lize mužů. KVP Přerov obsadil v I.lize mužů 5.místo po základní části a v 1.kole play-off se utkají s KVS Plzeň. Oba celky mají letos vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů. Přerov doma ve 3.kole s Plzní prohrál 8-10, ale v závěru základní části v 11.kole dokázal Plzeň na jejich hřišti porazit 11-10

 

Konečný výsledek I.ligy dorostenců pro rok 2010

1. Fezko Strakonice

2. KVP Přerov

3. Kometa Brno

4. Slávia Praha

5. Slavia Hradec Králové

6. TJ Tábor

7. KPS Opava

8. Stepp Praha