Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži se ujali vedení 2:0 v sérii o třetí místo

20. 6. 2010

Obrazek

UP Olomouc - KVP Přerov 9:11 (2:2, 3:1, 3:4, 1:4)

Sobotní první utkání série bylo poznamenáno nefungující časomírou ukazující třicetisekundový limit na útok, takže musel být měřen ručně stopkami.

Úvodní čtvrtina skončila nerozhodně 2:2, hosté však museli vždy dotahovat. Do výraznějšího vedení se dostala Olomouc ve druhé osmiminutovce, v poločase vedla 5:3. Po změně stran KVP dokázal srovnat krok, soupeř ale před závěrečným dějstvím opět vedl o jednu branku. Přerovští v úvodu vyrovnali a necelých šest minut před koncem utkání šli do vedení 9:8. Olomouc v zápětí srovnala, závěr ale patřil přerovskému mládí a jmenovitě bratrům Mazánikovým. Nejdříve Mario strhl vedení 10:9 na stranu KVP a v posledních vteřinách ještě jistil vítězství Filip.

Branky: J. Otáhal 5, M. Mazánik 2, F. Mazánik, Komínek, Holibka a Chromčík 1.

 

UP Olomouc - KVP Přerov 8:9 (2:2, 3:2, 2:3, 1:2)

Nedělní odveta byla téměř totožná, co se týče vývoje skóre. Domácí opět byli o něco málo vpřed a ve druhé čtvrtině vedli 5:3. Na začátku třetího dějství byl stav 6:4, ale Přerov dvěma trefami po sobě vyrovnal a nerozhodný stav vydržel až do závěrečné osmiminutovky. V ní se ujal KPV vedení 8:7 a přesně dvě minuty před koncem zvyšoval Chromčík na 9:7. Olomouc ale zbraně nesložila a okamžitě z následné akce snížila na rozdíl jediné trefy. Skóre se ovšem do závěrečného klaksonu už nezměnilo, a tak přerovští pólisté vyhráli v krajském městě i druhé utkání.

Branky: J. Otáhal 4, Chromčík 2, F. Mazánik 2, Přikryl 1.

 

Sestava KVP Přerov: Ludvík - M. Mazánik, F. Mazánik, R. Otáhal, Hrabina, Jurčík, Fojtík, Gazda, Adolf, Komínek, J. Otáhal, Holibka, Přikryl, Chromčík.

 

"Základem našich dvou výher byl vynikající výkon kapitána Otáhala. Podržel nás i gólman Ludvík. Všichni hráči bojovali a zejména ti ze střídačky v rozhodujících okamžicích zvládli svou úlohu. Vypořádali jsme se s nestandardním krátkým hřištěm, nefungující časomírou a před domácí odvetou máme velmi dobrou výchozí pozici a po třech letech půstu způsobených generační obměnou týmu opět šanci na medaili," řekl klubovému webu Petr Přikryl,