Jdi na obsah Jdi na menu
 


Starší žáci byli vyhlášeni nejlepším juniorským kolektivem Olomouckého kraje

10. 2. 2010

Mezi juniorskými kolektivy kralovali starší žáci KVP Přerov, kteří se stali mistry České republiky ve vodním pólu. Druzí byli mladí veslaři z VK Olomouc a třetí tenisté TK Agrofert Prostějov.

ObrazekZa Klub vodního póla Přerov se slavnostního ceremoniálu zúčastnil trenér Petr Přikryl a kapitán týmu starších žáků Kristián Holibka.

"Samotná nominace a celkové vyhlášení nejlepším juniorským týmem v olomouckém kraji bylo pro nás příjemným překvapením. Navíc se vodnímu pólu podařilo uspět v silné konkurenci ostatních kolektivních sportů. Vodní pólo má v Přerově velkou tradici a pravidelně se v celorepublikových soutěžích umísťujeme na předních pozicích. Je to ocenění mistrovského titulu v lize starších žáků v loňské sezóně, ale zároveň to vnímám i jako ocenění naší dlouholeté práce s mládeží, které se v našem oddílu věnujeme. Možná i tento úspěch nám pomůže přilákat ještě více adeptů do naší přípravky a vychovat tak další úspěšnou generaci mladých vodní pólistů.“  okomentoval Petr Přikryl

V kategorii seniorských nejlepších sportovních kolektivů podle očekávání zvítězily volejbalistky VK Modřanská Prostějov, které vyhrály českou extraligu, český i československý pohár a postoupily ze základní skupiny Champions League.

Druhé skončilo družstvo Moravian Dragons, které uspělo na mistrovství Evropy v závodech dračích lodí. Třetí skončili účastníci basketbalové Mattoni NBL BK Prostějov.

Juniorskou kategorii jednotlivců ovládla mistryně Evropy v orientačním běhu Vendula Hořčičková z SK UP Olomouc, druhý skončil nadějný prostějovský tenista Jiří Veselý a bronzový stupínek připadl přerovské plavkyni Věře Kopřivové.

Nejlepším trenérem se stal reprezentační kouč českých juniorských běžkařů David Schreier z Jeseníku. Za ním se umístil kormidelník VK Modřanská Prostějov Miroslav Čada a třetí skončil Petr Krejčiřík. Ten vybojoval s týmem žen ČR stříbrné medaile na mistrovství světa v plachtění.

Nejlepším sportovcem Olomouckého kraje za rok 2009 byl zvolen tenista Tomáš Berdych

V rámci ankety se tradičně vyhlašovali nejlepší handicapovaní sportovci Olomouckého kraje. Mezi muži zvítězil cyklista Pavel Pastrnek z Olomouce, mezi ženami počtvrté triumfovala Eva Kacanu.

Prestižní Cenu Olomouckého kraje převzal trenér českého daviscupového týmu Jaroslav Navrátil z Přerova. Čestnou cenu obdržel Libor Dvořáček, šumperský trenér, který se věnoval především ženskému basketbalu. Vychoval pro vrcholový basketbal řadu hráček, nejznámější je mistryně Evropy a vítězka Final Four Ivana Večeřová.