Přerov je v semifinále

17. 5. 2010

KVS Plzeň - KVP Přerov 15:7 /7:1,3:1,3:4,2:1/

góly:Otáhal 3, Přikryl 2, Komínek 2,

Přerov odehrál katastrofální první čtvrtinu, kterou prohrál 1-7. Ani v druhé čtvrtině se obraz hry nezměnil a tempo hry diktovali domácí. V půli svítil na ukazateli stav 10-2. Plzeň hrála v psychické pohodě a zcela kontrolovala vývoj zápasu. Přerov v druhé části hry přidal na důrazu a dokázal vstřelit branky, ale Plzeň s přehledem utkání dotáhla k zasloužené výhře.

KVS Plzeň - KVP Přerov 5:14 /3:4,2:2,0:5,0:3/

góly:Chromčík 4, Jurčík 3, Komínek 3, Fojtík 2, Otáhal 1, Přikryl 1,

O postupujícím do semifinále musel rozhodnout čtvrtý zápas. Po ranním zápase byla v psychické výhodě domácí Plzeň. Přerov hrál od úvodu pozorně v obraně a první čtvrtinu vyhrál 4:3. I v druhé čtvrtině si pólisté KVP udržovali jednogólový náskok. Rozhodujícím okamžikem zápasu byla druhá půle utkání, kde během 5.minut hostující tým nastřílel Plzni 5 branek a zvýšili vedení na 11-5. I v závěrečné části Přerov pokračoval v tlaku na plzeňskou branku a přidal další tři branky. Naopak Plzeň od 11.minuty gól vstřelit nedokázala a několika výbornými zákroky se blýskl přerovský brankář Ludvík. Nadšeně hrající Přerov rozhodujícím zápase vybojoval postup do semifinále, kde se utká proti úřadujícímu mistru Fezku Strakonice. Druhou semifinálovou dvojici tvoří vítěz základní části Stepp Praha a překvapivě UP Olomouc, která postoupila přes Slávii Praha.

Sestava KVP Přerov:Ludvík, Komínek, Mazánik F., Hrabina, Jurčík, Gazda, Fojtík, Otáhal J., Otáhal R., Holibka, Přikryl, Chromčík

Čtvrtfinálovou sérii zhodnotil hráč KVP Petr Přikryl:“Potrdilo se Plzeň bude nepříjemný a vyrovnaným soupeřem. Po výpadku z prvního utkání v Plzni se náš tým dokázal zvednout a přesvědčivě vyhrát. Všichni hráči v rozhodujícím zápase nechali všechno, bojovali a zejména bych chtěl vyzdvihnout naše mladé hráče, kteří podali velmi dobrý výkon. V semifinále náš čeká obhájce titulu Fezko Strakonice. Zkušení Jihočeši jsou favoritem, ale to nás bude motivovat k co nejlepším výkonům.“