Postup na ME juniorů se nezdařil

16. 4. 2010

Postup na ME Juniorů se nezdařil

16.04.2010

ObrazekV prvním utkání nastoupilo juniorské družstvo proti Švýcarsku, které jsme porazili 12:6 (2:1/5:1/2:2/3:2). V tomto utkání mělo naše družstvo naskočit hladce do soutěže a aklimatizovat se po náročné cestě.Střelci branek: Nezhyba 4, Černý 4, Mazánik 2, Drossler 1 a Toloch 1.

V druhém utkání jsme až v poslední čtvrtině podlehli domácímu Izraeli. Tento zápas byl od samotného začátku v rukou našich juniorů, po 1/4 jsme vedli 3:2 a náskok si stále drželi. I přes nepřízeň rozhodčích, kteří na naší straně stále vylučovali a to po 1/4 byl poměr 4:1, dokázali naši hráči dobře ubránit a v útoku se prosadit. Do 3/4 jsme vstupovali s náskokem dvou branek za stavu 6:4 a dvoubrankový náskok jsme si udrželi i do poslední čtvrtiny. Bohužel již v této době naše družstvo bylo oslabeno o třetí vyloučení našeho Lukáše Nezhyby, Jiřího Tolocha a Petra Černého. Poměr vyloučení byl 14:4. Bohužel i dvoubrankový náskok nedokázal i přes maximálně disciplinovanou hru náš tým udržet a poslední čtvrtinu jsme prohráli 1:5. S celkovým poměrem výlučí 18:5, bylo takřka Izraelské družstvo dotlačeno rozhodčími do vítězného konce. Bohužel v druhém důležitém utkání naše družstvo prohrálo s Izraelem 12:14 (3:2/3:2/5:5/1:5). Střelci branek: Nezhyba 3, Drossler 2, Lundák 2, Cerný 2, Holibka 1, Hase 1 a Kopenec 1.

K třetímu utkání nastoupilo družstvo po "nejkratší" přestávce  mezi zápasy proti Rumunsku. Bohužel díky nevyužití dvou přesilových her a po chybě v útoku jsme dokázali vždy akorát inkasovat a první čtvrtinu jsme prohráli 0:4. I přes snahu se dotáhnout na Rumuny a ve 2/4 se nám to takřka podařilo, kdy jsme takřka dvě a půl minuty do konce dokázali stáhnout rozdíl na pouhé dvě branky 4:6. Jsme rychle za sebou pětkrát inkasovaly a nechali si Rumuny znovu utéct. Do 3/4 jsme nastoupili za stavu 6:11 a dokázali hrát znovu vyrovnanou hru, bohužel jsme dokázali vstřelit jen tolik branek co jsem dostali a tak se nám nepodařilo náskok stáhnout. V poslední čtvrtině byla již znát únava z předchozího utkání a naši nedokázali dále odolávat Rumunskému útoku. Konečný výsledek 10:21 (0:4/5:7/4:4/1:6) je sice hrozivý, ale jen díky vlastním chybám, jinak bylo družstvo Rumunska hratelné stejně jako družstvo Izraele. Střelci branek: Kopenec 2, Mazánik 2, Černý 2, Lundkák 2, Drossler 1 a Kučera 1.

Ve čtvrtém utkání podlehlo naše družstvo Rusku 7:20 (1:5/3:4/1:5/2:6). Velké ruské školy se dostalo našim hráčům v tomto "tvrdém" utkání, kdy se mohli naši hráči přesvědčit o houževnatosti a bojovnosti Ruského týmu. I přes poměrně pěknou a disciplinovanou hru do začátku 3/4 kdy jsme prohrávali o "pouhých" 5 branek, se naše družstvo položilo a patrně i přes únavu nebylo schopné se v útoku prosadit a v obraně se již jen dívat na momentální přesilovky, které se valili na našeho brankáře. Střelci branek: Drossler 2, Mazánik 2, Gablík 1, Cerný 1 a Lundák 1.

Poslední utkání mělo být hrou o čest a získávání dalších cenných zkušeností s týmem Holandska, který si předchozí den vybojoval postup z druhého místa. Bohužel i přes pěknou vyrovnanou 1/4 kterou jsme prohráli 1:3, se naše družstvo jen bezmocně zmítalo ve hře Holanďanů. Konečný smutný výsledek 2:21 (1:3/0:7/0:5/1:6) mluví za své. Střelci branek: Drossler 1 a Toloch 1.