Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži zahájili úspěšně sezónu

24. 11. 2015

Muži KVP Přerov s posíleným kádrem zahájili I.ligu mužů. Hned na úvod sezóny zavítali k dvojzápasu do Strakonic, kde se utkali s obhájcem titulu AstenJohnson Strakonice a nováčkem I.ligy KVS Plzeň.

AstenJohnson Strakonice – KVP Přerov 11:16 (3:4,3:4,1:5,4:3)

Góly KVP: Holibka 4, Komínek 3, Přikryl 3, Berec 2, Janíček 1, Jurčík 1, Mazánik M.1, Chromčík 1

Tým KVP Přerov do zápasu nastoupil s 2 novými posilami Janíčkem a Berecem, zkušenými slovenskými hráči, a brzy se ujal vedení 3:0. Domácí dokázali na nepříznivý stav rychle reagovat a srovnali 3:3. O vedení 4:3 se postaral z pozice centra přerovský Komínek. I druhá čtvrtina byla poměrně vyrovnaná a hosté z Přerova si dokázali opět vybudovat 2 brankový náskok po gólech Mazánika a Janíčka. Zlom zápasu přišel ve 3.čtvrtině, kterou Přerov vyhrál jednoznačně 5:1 a navýšil své vedení o 5 branek na stav 13:7.  I přes snahu domácího týmu si závěr zápasu hráči KVP pohlídali a na úvod ligy získali cennou výhru.

KVS Plzeň – KVP Přerov 7:15 (0:3,2:4,2:5,3:3)

Góly KVP: Janíček 3, Komínek 2, Berec 2, Přikryl 2, Chromčík 2, Otáhal 1, Holibka 1, Mazánik M.1, Jurčík 1

Nováček soutěže z Plzně nedokázal zachytit úvodní nápor vodních pólistů KVP a v 8.minutě prohrával tým KVS Plzeň 0:5. Hráči KVP postupně navýšilI svůj náskok až na 11:2. Trenér KVP Přerov Gazda, tak měl prostor v zápase vyzkoušet různé herní varianty a všechny hráče.

Sestava KVP: Němec, Mazánik M.,Janíček, Přemyslovský, Jurčík, Beňa, Berec, Komínek, Otáhal J.,Holibka,, Přikryl, Chromčík.

Dvojzápas zhodnotil trenér KVP Gazda takto:“Zvládli jsme 2 důležité úvodní zápasy. Byly to úvodní ostré zápasy sezóny a hned v prvním zápase proti Strakonicím byla vidět ještě jistá nesehranost a hledali jsme ideální rozestavení hráčů. Druhý zápas byl ale již z pohledu herního projevu daleko jistější. Jsem spokojen s nasazením a atmosférou v týmu a velmi dobře do týmu zapadli 2 nové posily Andrej Janíček a Michal Berec. Zápasy nám ukázaly  na čem je třeba dále pracovat. Sezóna bude dlouhá a čeká nás ještě spousta práce. Tým má v sobě potenciál a věřím, že naše výkony se budou dále zlepšovat.“