Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži úspěšně zahájili II.ligu

20. 2. 2013

V prvním zápase KVP změřil síly s KVS Plzeň a od úvodu zápasu si Přerov udržoval vedení, které postupně navyšoval. Premiéru v týmu mužů s odbyl teprve 18 letý brankář Michal Svoboda, který po prvních zákrocích patřil k oporám týmu. V závěrečné čtvrtině KVP navýšil svůj náskok až o 6 gólů a celý zápas přerovští vodní pólisté dotáhli do bezproblémového konce.

KVS Plzeň – KVP Přerov 13 – 18 (4-3,1-3,3-4,5-8)

Góly: Přikryl 5, Jurčík 5, Chromčík 4, Komínek 2, Mazánik 1, Derych 1

V druhém zápase nastoupil Přerov proti favorizovanému domácímu týmu Spolchemii Ústí nad Labem, která celou loňskou sezónu vyhrála bez ztráty jediného bodu. První čtvrtina patřila hostům, kteří aktivní hrou zaskočili domácí a brzy vedli 5-3. Do druhé čtvrtiny nastoupili hosté ve stejném aktivním tempu a dokázali si vynutit 3 přesilové hry. Ani jednu však nedokázali využít a naopak Spolchemie z protiútoku trestala a rychle dokázala otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Přerov naopak své vyložené šance dále neproměňoval a zahazoval jednu vyloženou šanci za druhou. Zkušený soupeř trestal a efektivně navyšoval skóre. V druhé části již bylo jasné, že KVP se zvrat nepodaří a trenér Otáhal tak šetřil hráče základní sestavy pro následující důležitý zápas s SK Děčín.

 Spolchemie Ústí nad Labem – KVP Přerov 19 – 9 (3-5,5-1,5-3,6-0)

Góly: Komínek 2, Jurčík 2, Mazánik 2, Derych 1, Ludvík 1, Dobeš 1

 Ani ne s hodinovým odstupem po zápase se Spolchemií nastoupil KVP Přerov proti náročnému zápasu s SK Děčín. Hned na úvod zápasu musel trenér KVP Otáhal řešit nepříjemnou situaci, kdy se zranil gólman Svoboda a ani druhý gólman Ludvík pro zranění nemohl nastoupit. Do brány tedy musel obránce Beňa, který nečekanými zákroky pomohl týmu k důležitým bodům. Přerov si od začátku zápasu udržoval mírný náskok. Ve třetí čtvrtině KVP odskočil Děčínu na rozdíl 3 branek, ale soupeř se sérií 3 gólů dokázal vrátit do zápasu. Na úvod závěrečné čtvrtiny svítil na ukazateli stav 9-9. Ve fyzicky náročném závěru, kdy oba týmy odehrály v krátkém čase náročné 3 zápasy měl více sil přerovský tým. Z 5 metrového prostoru se dokázal dvakrát prosadit centr Chromčík a 1 minutu před koncem zápasu uklidnil Přerov gólem z přesilovky kapitán Přikryl.

 SK Děčín – KVP Přerov 9 – 12 (3-4,2-3,4-2,0-3)

Góly: Mazánik 4, Jurčík 3, Chromčík 2, Přikryl 2, Komínek 1