Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži postoupili do finálového turnaje Poháru

22. 10. 2013

vodni-polo-0038.jpgMuži KVP Přerov vstoupili do nové sezóny úspěšně. V Poháru Českého svazu vodního póla si zajistili postup se základní skupiny do finálového turnaje. Skupinu B, která se hrála v Přerově, vyhrál polský mistr Arkonia Štětín, který je jediným zahraničním účastníkem Poháru a zároveň velmi dobrým sportovním oživením soutěže. KVP Přerov odehraje finálový turnaj 2-3.11 v Praze, kde se utká s 2 postupujícími celky ze skupiny A Slávií Praha a Slávií Hradec Králové a v odvetě s Arkonií Štětín. Fezko Strakonice, uřadující český mistr, překvapivě nepostoupil ze skupiny A a bude hrát jen ve skupině o 5.-8.místo.

KVP Přerov – Kometa Brno  14:11 (5:3,3:1,4:3,2:4).

Góly: Komínek 4, Mazánik 3, Jurčík 2, Otáhal J.2, Chromčík 1, Přikryl 1, Beňa 1

 

vodni-polo-0004.jpgV domácí sestavě se po 2 leté trenérské pauze objevil Jiří Otáhal a patřil k oporám týmu. Utkání bylo od začátku v režii domácího celku, který Kometu zaskočil aktivní hrou a v půli to bylo 8:4 pro KVP. Přerov pokračoval v aktivní hře i v druhé části a postupně navyšoval skóre až na 12:6. Konec zápasu si domácí bez problému pohlídali a Kometa již jen snížila na konečných 14:11.

 

UP Olomouc – KVP Přerov 8:23 (2:6,1:7,4:6,1:4)

Góly: Chromčík 10, Mazánik 4, Přikryl 3, Otáhal J.3, Komínek 2 , Beňa 1

 

Výhra pro KVP znamenala postup do finálového turnaje a od úvodního hvizdu byl Přerov jednoznačně lepším celkem a přehrával Olomouc rozdílem třídy. Po druhé čtvrtině Přerov vedl jasně 13:3. Útok domácích táhl centr Chromčík, střelec 10 gólů. Konečný stav 23:8 potvrdil převahu KVP.

KVP Přerov – Arkonia Štětín 7:16 (1:6,2:4,0:5,4:1)

Góly: Přikryl 2, Chromčík 2, Otáhal J.2, Beňa 1

 

vodni-polo-0014.jpgFinále základní části turnaje bylo překvapivě jednoznačnou záležitostí polského týmu. Přerov v první čtvrtině nevyužil ani jednu ze 4 přesilových her a v útoku se trápil. Arkonia Štětín, mistr polské ligy 2013, v útoku byla téměř bezchybná. Domácí si sice v průběhu další části zápasu vypracovali řadu šancí, ale bez většího úspěchu. Gólman Arkonie Kalkonski patřil k největší opoře svého týmu.

Sestava KVP Přerov: Ludvík, Němec, Derych, Otáhal R., Hrabina, Jurčík, Mazánik, Beňa, Unger, Komínek, Otáhal J.,Chromčík, Přikryl, Přemyslovský

 vodni-polo-0003.jpgTurnaj zhodnotil hráč KVP Přerov Petr Přikryl:“Podařil se nám splnit cíl a tím je postup do finálového turnaje. S předvedenou hrou a zejména nasazením jsme spokojeni. I přes zaváhání proti Arkonii jsme odehráli velmi povedený turnaj a v týmu je dobrá pohoda a tak věřím, že na finálovém turnaji se nám podaří vybojovat některou z medailových pozic“