Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muži do finále nepostoupili a budou hrát o 3.místo

8. 6. 2010

Obrazek0:3 pro KVP Přerov skončila semifinálová série I.ligy mužů. Fezko Strakonice potvrdilo roli favorita a podle očekávání postoupilo do finále ligy, kde se utká se Steppem Praha, který jasně přehrál v semifinále UP Olomouc. Boj o třetí místo svedou v hanáckém derby Přerov a Olomouc.Semifinálová série začala v Přerově prvním dvojutkáním a domácí Přerov si nevedl vůbec špatně, ale proti ostříleným Jihočechům zvítězit nedokázal.

KVP Přerov – Fezko Strakonice 7:8 /2:2,2:3,1:1,2:2/

goly Otáhal 3, Mazánik M.1, Hrabina 1, Adolf 1, Jurčík 1

 KVP Přerov – Fezko Strakonice 7:12 /2:4,1:3,3:3,1:2/

goly Otáhal 2, Fojtík 1, Mazánik 1, Hrabina 1, Jurčík 1, Přikryl 1

Sestava KVP: Ludvík, Fojtík, Hrabina, Mazánik M., Mazánik F., Jurčík, Gazda, Adolf, Komínek, J.Otáhal, Holibka, Přikryl, Chromčík

První zápas byl hodně vyrovnaný a vyhrát mohla obě mužstva. Strakonice nakonec využili více příležitostí a my jsme šance zahazovali. Řekl bych, že jsme zahráli jeden z nejlepších zápasů sezóny. Hráli jsme jako kolektiv a mladí hráli velmi dobře, makali. Každý takový zápas je pro naše mladé kluky obrovská zkušenost. V druhém utkání jsme se někdy zbytečně báli jít do zakončení, nebo jsme zakončovali ve stresu. Byly tam i nějaké individuální chyby, kde jsme ztráceli zbytečně míče při nahrávkách.“ Zhodnotil domácí utkání kapitán KVP Jiří Otáhal (na snímku).

 V pátek 4.června byl ve strakonickém venkovním bazéně odehrán 3. semifinálový zápas mezi KVP Přerov a Fezkem Strakonice. Přerovští pólisté odjížděli na jih Čech za velmi složité situace, za stavu semifinálové série 2:0. KVP navíc nedisponoval plnou sestavou, když chyběli zkušený Přikryl, který laboruje se zraněním zad a také mladý Jurčík, kterého skolila angína. Zápas se prakticky rozhodl již v první čtvrtině, kterou KVP prohrál 6:0. Zkušený strakonický tým doslova Přerov k ničemu nepustil a sám těžil ze soupeřových chyb. K utkání se vyjádřil kapitán KVP Přerov Jiří Otáhal: „V zápase se naplno projevila nedozrálost mladších hráčů, kteří se soupeře zalekli a absolutně rezignovali. Jedinou výjimkou byl Mário Mazánik, který sváděl řadu těžkých soubojů na pozici centra a z jednoho vyhraného souboje sám skóroval“.  Výborný zápas odehrál i Tomáš Chromčík, kterému se střelecky dařilo, když domácího brankáře překonal třikrát. V přerovské bráně dostal příležitost dorostenecký brankář Jakub Němec, který do takového zápasu nastoupil vůbec poprvé v životě a mohl tak načerpat cenné zkušenosti.  

Fezko Strakonice - KVP Přerov 23:7 /6:0,6:3,5:3,6:1/

goly Otáhal 3, Chromčík 3, Mazánik M.1

Sestava: Němec, Ludvík, Otáhal, Chromčík, Komínek, Gazda, Mazánik M.,Mazánik F.,Fojtík, Holibka

KVP Přerov teď čekají zápasy s UP Olomouc o celkové třetí místo. Papírovým favoritem je právě KVP. Přerovští pólisté by chtěli na papírové předpoklady navázat a po letech půstu opět získat cenný kov.