Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fezko Strakonice je mistr ligy

26. 6. 2010

Do domácí odvety vstupoval Stepp Praha s vedením v sérii 2:0. Fezko Strakonice, které nastoupilo do odvety posílené pouze na dvě odvetná finálová utkání o svého odchovance Martina Fáměru  (letos hájícího barvy mistrovských ČH Hornets Košice) a také o další dva košické hráče a slovenské reprezentanty Martina Kolárika a brankáře Michala Gogolu, jejichž přestup a posílení Strakonic se udál v tomto týdnu a pro vývoj série se ukázal jako rozhodující. První  utkání bylo napínavé a po 2/4 byl stav nerozhodný 4:4. Konečný výsledek 8:11 v neprospěch pro Stepp Praharozhodl o tom, že o mistrovi ligy se rozhodne ve čtvrtém zápase.

V druhém utkání dokázalo Fezko získat čtyřbrankový náskok. Od druhé čtvrtiny se zdálo, jakoby Strakonicím docházely síly a Steppu se podařilo stáhnout rozdíl pouhých dvou branek na 4:6. I přes vyloučeného Kolarika ve 4/4 dokázali nakonec Strakoničtí urvat vítězství s pětibrankovým rozdílem.

Stepp Praha - Fezko Strakonice 8:11

Stepp Praha - Fezko Strakonice 5:10

Konečný stav série sice skončil 2:2 na zápasy, a v takovém případě rozhoduje počet branek a právě o 4 branky byli lepší Strakonice. Stepp Praha vítěz základní části potvrdil i v play-off stabilní velmi dobrou formu a byl velmi blízko pro mnohé příznivce zaslouženému titulu, ale rozhodujícím faktorem, že titul slaví opět Fezko Strakonice, byl přestup 3 košických hráčů, kteří do Fezka přestoupili pouze na 2 utkání.